wtorek, 31 sierpnia 2010

PRZECZYTAJ KONIECZNIE!

Weronika Białczak- 9-cio letnia dziewczynka chora na nieuleczalną chorobę mięśni. Jej życie ogranicza wózek inwalidzki. Mimo swojej choroby jest bardzo pogodna i radosna. To jednak nie wystarcza, aby zapewnić jej radość i godne życie. Jej mieszkanie (na I piętrze) jest nieprzystosowane do jej potrzeb. Mimo, że posiada kilka sprzętów ułatwiających funkcjonowanie w domu, jej dwupokojowe mieszkanie jest za małe, aby mogła się w nich swobodnie poruszać. Oprócz problemów zewnętrznych (jak widać na zdjęciach Weronika ma przykórcze kończyn) duży problem stanowią płuca. Małe przeziębienie sprawia, że dziewczynka musi leżeć w szpitalu 3 tygodnie. A choruje bardzo często. Dużym ułatwieniem byłoby dla niej specjalne urządzenie wspomagające kaszlanie (bo nawet taka prosta czynność jak odkaszlenie dla Niki jest ogromnym wysiłkiem). Urządzenie to kosztuje 22 tys zł i nie jest refundowane ani dofinansowywane przez NFZ. Chrześcijańska Służba Charytatywna postawiła sobie za cel w tym roku uzbieranie choć część potrzebnych pieniędzy organizując koncert charytatywny (2.10.10 - BCK Bytom) na którym zaśpiewa Mate.o. Po koncercie sprzedawane będą cegiełki, z których dochód przekazany będzie w całości na potrzeby Weroniki, oraz kiermasz moich prac (jestem wolontariuszką ChSCh i od 4 lat chodzę 2x w tyg do Weroniki) z którego wszystkie pieniążki również przekażę dla niej. Moja prośba do Was jest taka:
Jeżeli masz jakiekolwiek prace, które wykonałaś, a nie są one Ci potrzebne i chcesz się przyczynić do naszej akcji przekaż je nam (możesz również podać cenę, za jaką chcesz, aby były one sprzedane), a my je sprzedamy i wszystkie pieniążki przekażemy na sprzęt dla Weroniki!
Jeśli również byłabyś uprzejma troszkę pomóc mi w rozpowszechnianiu tej akcji, zamieść proszę to zdjęcie u siebie na blogu i podlinkuj je. :)
Proszę, nie bądź obojętna! 
Ps. Zapraszam również na koncert, gdzie będziesz mogła posłuchać pięknej muzyki, osobiście poznać Weronikę (która również zaśpiewa!) i wykupić cegiełkę.
Jeśli chcesz się przyłączyć napisz na mojego maila: anetka1433@gmail.com
Z góry dziękuję :*
więcej o weronice na prosba-o-pomoc.blog.onet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :)